Historia
Facebook

Szkoła Podstawowa w Teodorowie

Szkoła Podstawowa w Teodorowie zapoczątkowała swą działalność 1 września 1965 roku. Jej kierownikiem był p.Bolesław Okuniewski. Była to szkoła siedmioklasowa. Pierwszymi nauczycielami byli: Janina Okuniewska, Genowefa Dębińska, Czesława Kurkowska i Wiesława Nowicka.

We wrześniu 1966r. placówka zgodnie z założeniami reformy stała się szkołą ośmioklasową.

 

W związku ze zwiększoną liczbą godzin nauczania zatrudniono nowego nauczyciela i odtąd rada pedagogiczna składała się z 6 nauczycieli. W roku szkolnym 1967/68 nastąpiła zmiana na stanowisku kierownika szkoły, został nim p. Włodzimierz Chądzyński.

W kolejnym roku (1968/69) obok szkoły rozpoczęto budowę obiektu, finansowanego przez Stocznie Rzeczną

z Płocka. Budynek wykorzystywany był w okresie wakacji jako miejsce wypoczynku dla dzieci pracowników stoczni. 

W latach osiemdziesiątych miały w nim miejsce kolonie międzynarodowe. Razem z dziećmi polskimi przebywały dzieci z Czechosłowacji i Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Uczestnicy kolonii wypoczywali w budynku szkoły, w zamian za to uczniowie z Teodorowa mogli korzystać z budynku stoczni. Odbywały się w nim lekcje wychowania fizycznego, religii, a także zabawy choinkowe.

W lutym 1969r. dokonano zmian wewnątrz budynku szkoły. Przeniesiono do innej placówki ambulans dentystyczny i wygospodarowano pomieszczenie na kancelarię i bibliotekę.

W 1971r. w szkole miała miejsce częściowa wymiana ławek dwuosobowych na stoliki i krzesła.

We wrześniu 1975r. nastąpiła zmiana na stanowisku kierowniczym. Dyrektorem została p. Danuta Chądzyńska. Jednym z jej pierwszych działań było ogrodzenie terenu szkoły.

W 1978r. została zlikwidowana szkoła filialna w Choinku (czteroklasowa). Uczniowie zostali przeniesieni do szkoły w Teodorowie. Zapewniono im dowóz do szkoły. Początkowo odbywał się on ciągnikiem rolniczym z przyczepą do przewozu pracowników z SKR Solec, potem zastąpił go osinobus, a w latach dziewięćdziesiątych Urząd Gminy zakupił autobus Autosan, który dowoził dzieci z okolicznych wiosek do szkoły w Teodorowie.

9 stycznia 1995r. zostało zawarte porozumienie między Kuratorium Oświaty w Płocku a Zarządem Gminy Gostynin w sprawie przejęcia szkół podstawowych przez tutejszy samorząd. Zgodnie z obowiązującym prawem gmina przejęła pod opiekę 16 szkół, w tym SP w Teodorowie.

W maju 1997r. w szkole odbył się konkurs na stanowisko dyrektora, w jego wyniku nowym dyrektorem została p.Grażyna Zientarska.

W 1999r. nastąpiła zmiana struktury organizacyjnej szkoły. Po konsultacjach z rodzicami, radą pedagogiczną i władzami oświatowymi w Płocku postanowiono, że szkoła w Teodorowie będzie placówką sześcioklasową.

Ostatnie lata przyniosły poprawę wyglądu szkoły- zlikwidowano piece kaflowe i zastąpiono je ogrzewaniem olejowym, wymieniono wszystkie otwory okienne, ocieplono i otynkowano budynek, dokonano wymiany dachu, powstała pracownia komputerowa. Teren wokół szkoły został zagospodarowany i obsadzony licznymi krzewami ozdobnymi. Wykonano zjeżdżalnię dla dzieci i piaskownicę.

Przemiany te w większości miały miejsce w okresie pełnienia obowiązków przez p. Elżbietę Marciniak, która formalnie dyrektorem szkoły została w roku 2003/2004.

We wrześniu 2005r. Szkoła Podstawowa w Teodorowie obchodziła jubileusz 40-lecia powstania placówki.
W SP w Teodorowie pracowali: Okuniewski Bolesław, Okuniewska Janina, Kurkowska Czesława, Dębińska Genowefa, Nowicka Wiesława, Kowalczyk Jadwiga, Chądzyńska Danuta, Chądzyński Włodzimierz, Mierzejewska Kazimiera, Mierzejewski Józef, Trojanowska Jadwiga, Nowakowski Ryszard, Hejman Teresa, Wasiak Bożena, Mijalski Ryszard,

Czaczkowska Danuta, Sosnowska Anna, Walczak Danuta, Obszyńska Krystyna, Kołodziejska Halina, Karwowski Władysław, Rękawiecka Jolanta, Sikorska Hanna, Wróblewska Małgorzata, Dylewska Małgorzata, Tokarski Zygmunt, Nowicka Anna, Zarębska Wanda, Bombała Piotr, Dudkiewicz Jacek, Rudowska Anna, Wincenciak Anna, Zientarska Grażyna, Karwacka Hanna, Ziółkowska Joanna, Mazurowska Beata.

Poza w/w w szkole uczyli także, ale przez bardzo krótki okres lub w niewielkim wymiarze godzin: Kozanecka Teresa, Wasilewski Zbigniew, Milczarek Teresa i Szajnecki Henryk.

Kalendarz

maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

DZIENNIK

vulkan

Szkoła pamięta

szkola pamieta

zumba

logo LS

wf z klasa

Podziękowanie

podziekowanie za odpd 2016

Kontakt

Szkoła Podstwowa w Teodorowie

Krzywie 48, 09-500 Gostynin

tel 242359012

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

My na mapie

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Renata Kędzierska

Copyright © 2024 spteodorow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.