Szkoła
Facebook
Jasełka
Nasi harcerze
Nasza Szkoła
Tańczymy dla Dawidka

Szkoła Podstawowa w Teodorowie

fot.niep
Zdjęcia w galeriifacebook
 
18 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Społeczność szkolna wyruszyła na wspólną wędrówkę po kartach historii. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.  Pozwoliła  zrozumieć uczniom rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Na tle wymownej scenografii uczniowie  przybliżyli nam  dzieje naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.  Dowiedzieliśmy się wiele na temat historii naszego kraju. Poznaliśmy  trudną drogę do odzyskania niepodległości. Takie uroczystości uczą młode pokolenia podtrzymywać  więź z Ojczyzną, jej historią i tradycjami. Zapadają głęboko w serca młodych Polaków, którzy w ten sposób ,,uczą się historii”. Dajemy także wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej niepodległej  Polsce. Pokazaliśmy w ten sposób, że pamiętamy… Młodzież szkolna  w skupieniu  wysłuchała ,,żywej lekcji” historii.
                               
                                  Niepodległa, niepokorna
                                  zawsze była, będzie, jest.
                                  Uskrzydlona bielą orła,
                                  bije rytmem naszych serc.
                                  Niepodległa, niepokorna
                                  już nie zniknie nigdy z map,
                                  bo jest nasza, bo jest wolna,
                                  bo na imię Polska, Polska ma.
p. Mariola Garstka
 
 
 
 
 
 

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Portal e-learningowy

pnans

Szkoła pamięta

szkola pamieta

zumba

logo LS

wf z klasa

Podziękowanie

podziekowanie za odpd 2016

Kontakt

Szkoła Podstwowa w Teodorowie

Krzywie 47, 09-500 Gostynin

tel 242359012

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

My na mapie

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Renata Kędzierska

Copyright © 2020 spteodorow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.