Położenie szkoły

Szkoła Podstawowa w Teodorowie

taj.ogrod
17 września uczniowie klas V-VIII pojechali do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl pt. Tajemniczy ogród. Na początku z główną bohaterką Mary przenieśliśmy się do Indii, a potem  do Anglii. Poznaliśmy  losy rozpieszczonej sieroty, Mary Lennox, która po śmierci rodziców zamieszkała u bogatego, ale pełnego goryczy, zdziwaczałego wuja. Świat dookoła niej wydawał się przeraźliwie smutny, było pełno w nim sztywnych reguł zachowania i zakazów. Jeszcze dziwniejszy był jego dom,  w którym często rozlegał się czyjś płacz i znajdujący się w pobliżu domu ogród, do którego nikomu nie wolno było wchodzić. Mary postanowiła jednak odkryć przyczynę płaczu i dostać się do wnętrza tajemniczego ogrodu. Spektakl ukazał nam siłę uczuć rodzinnych, moc przyjaźni, potęgę przyrody. Mogliśmy obserwować przemianę ogrodu, który na początku był zamknięty, potem zniszczony, by na koniec rozkwitnąć. Byliśmy zadowoleni po wyjściu z teatru. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Gra aktorów była wspaniała. Nagrodziliśmy ich gromkimi brawami. Po powrocie do szkoły dzieliliśmy się wrażeniami po spektaklu.

Mariola Garstka

DZIENNIK

vulkan

szkola pamieta

zumba

logo LS

wf z klasa

podziekowanie za odpd 2016

Szkoła Podstwowa w Teodorowie

Krzywie 48, 09-500 Gostynin

tel 242359012

My na mapie

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Renata Kędzierska

Copyright © 2024 spteodorow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.