Szkoła
Facebook
Jasełka
Nasi harcerze
Nasza Szkoła
Tańczymy dla Dawidka

Szkoła Podstawowa w Teodorowie

18 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Celem wycieczki były lekcje muzealne. Dla klas IV –VI pt. „Harcerska  Poczta Polowa”. Szare Szeregi i ich najmłodsi członkowie – Zawiszacy, to był główny temat tej lekcji. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, czym było tajne harcerstwo i jak funkcjonowało w czasie okupacji. Poznali też działalność Harcerskiej Poczty Polowej w okresie powstania warszawskiego, a w szczególności zasady jej funkcjonowania oraz reguły powstańczej korespondencji. Dla klas VII – VIII została przeprowadzona lekcja pt. Śladami batalionów „Zośka” i „Parasol”. Szlak powstańczy dwóch harcerskich batalionów „Zośka” i „Parasol” był pretekstem do tego, aby uczniowie poznali przebieg walk w niektórych dzielnicach Warszawy, a także  dowiedzieli się, czym były i jak działały Szare Szeregi w okresie okupacji oraz powstania warszawskiego. Uczniowie poznali losy wybranych bohaterów tamtych wydarzeń. W przyswojeniu informacji pomogło zastosowanie różnorodnych metod, takich jak prezentacja multimedialna, pogadanka i praca w grupach.
Zwiedzanie muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego stanowiące do dziś przykład męstwa i walki o wolność.
                                                                                                       
Małgorzata Żuber 

Kalendarz

lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Portal e-learningowy

pnans

Szkoła pamięta

szkola pamieta

zumba

logo LS

wf z klasa

Podziękowanie

podziekowanie za odpd 2016

Kontakt

Szkoła Podstwowa w Teodorowie

Krzywie 47, 09-500 Gostynin

tel 242359012

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

My na mapie

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Renata Kędzierska

Copyright © 2020 spteodorow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.